
|
Ulosotto -
Ulosottoyksiköiden palvelusivuja -
Päijät-Hämeen ulosottovirasto -
Huutokaupat -
Asunto-osakkeet -
Asunto-osakkeen huutokauppa Lahdessa 19.9.2008 klo 11.00
Asunto-osakkeen huutokauppa Lahdessa 19.9.2008 klo 11.00
MYYTÄVÄ OMAISUUS Asunto-osake Mukkulassa Huutokauppa
- aika: 19.09.2008 kello 11:00
- paikka: Päijät-Hämeen ulosottovirasto, Kirkkokatu 12 B, 15141 Lahti
- kohde: Asunto Oy Mukkulan City:n osakkeet nrot 91479-92005, jotka oikeuttavat huoneiston B 30 hallintaan osoitteessa Reppurinkatu 3 B 30, 15240 Lahti.
Tarkempi kuvaus: 2h+k, pinta-ala 51 m2, neljäs krs. Myyntiesite ja kuvat saatavissa www.oikeus.fi/uo/paijat-hame tai www.huutokaupat.com. Esittely: Sovitaan puhelimitse kihlakunnanulosottomiehen kanssa. Tiedustelut: Kihlakunnanulosottomies Riitta Ihanus, puh. 010 36 24114 Myyntiehdot: Tarjoukset esitetään huutokaupassa suullisin nostotarjouksin. Ostajan on heti suoritettava käsirahana 3000 euroa, ellei ostajaa arvioida selvästi maksukykyiseksi. Käsirahaksi kelpaa käteinen raha, pankkikortti, pankkishekki ja pankkivekseli. Myös välittömästi tapahtuva tilillepano virkavaraintilille hyväksytään. Käsirahaa ei voi maksaa luottokortilla. Mikäli korkein tarjous hyväksytään, ostaja saa tarvittaessa maksuaikaa 03.10.2008 saakka.
Omaisuus on ulosmitattu ja se myydään ulosottomiehen toimittamalla huutokaupalla noudattaen ulosottokaaressa säädettyjä yleisiä huutokauppaehtoja. Tarkemmat tiedot myytävästä omaisuudesta sekä myyntiehdoista ilmenevät laaditusta myyntiesitteestä, ja ne myös ilmoitetaan huutokauppatilaisuuden alussa.
Petri Pitkänen kihlakunnanvouti Päijät-Hämeen ulosottovirasto
kuvia asunto-osakkeesta
|